Anjiyografi ve Karbondioksit (Gazlı) AnjiyografiAnjiyografi ve Karbondioksit (Gazlı) Anjiyografi

Anjiyografi tekniği, doktora , damarlar ile ilgili kristal netliği ile doğru bilgiyi veren altın standarttır. Bu işlem esnasında kolda yada bacakta damarın içine spagetti makarna kalınlığında ve parmak uzunluğunda bir ince cihaz , ağrısız ve acısız teknikle yerleştirilir. Daha sonra damarın içine özel bir boya verilir.
Bu boya, radyasyon altında siyah renkte iz bırakır. Böylece eğer damarın heryeri bu boya ile doluyorsa; o damar bölgesinin açık olduğu anlaşılır. Eğere siyah renkli boya ile dolmuyorsa, o damar kısmının tıkalı yada dar olduğunu anlarız.
Diğer taraftan eğer, anjiyografi işlemi yapılacak hastamızda böbrek fonkisyonlarında bozukluk varsa, bu durumda karbondioksit gazlı anjiyografi yapılması daha doğru olur. Bacak damar tedavilerinde uygulanan gazlı anjiyo için, özel yazılımlı anjiyografi cihazı ve saf karbondioksit verebileceğimiz bir özel cihaz ve kateter gerekmektedir. Bu sayede hastamızın böbrek değerleri olumsuz etkilenmeden, yine oldukça güvenilir damar görüntüleri elde edebiliriz.
KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

+90 541 577 70 70


7/24 ACİL DURUM NUMARASI

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.
Turuncu GrafikTuruncu Grafik