Kılcal Varis Tedavisi

Varis Hastalığının, Onlarca farklı çeşidinden bir kolunu ‘’Kılcal Varis’’ ve türevleri oluşturmaktadır. Kılcal varis genellikle bacağın merkezi ana toplardamarlarında hafif dereceli iç varis dediğimiz hastalık formu nedeniyle ortaya çıkar.

Kılcal Varis Tedavisi

Temmuz 6, 2020
kilcal-varis-tedavisinde-kime-guvenmeliyim-doc-dr-mustafa-saygin.jpg

Kılcal Varis Tedavisi

Varis Hastalığının, Onlarca farklı çeşidinden bir kolunu ‘’Kılcal Varis’’ ve türevleri oluşturmaktadır. Kılcal varis genellikle bacağın merkezi ana toplardamarlarında hafif dereceli iç varis dediğimiz hastalık formu nedeniyle ortaya çıkar. Kan akımı yavaşlaması sonucu bacak toplardamarlarında basınç atar. Bu artış bacakta, deri altı, kirli kan kaçağına sebep olur. Bacağın merkezinden gelen bu ince toplardamarların kanı geri kaçırması demek kirli kanın deri altına doğru yönlenerek pembe, mor ve bazende yeşil renkli yaygın örümcek damarların oluşmasıyla sonuçlanır.

Hastalarımızda öncelikle tıbbi tedavi başlanmak suretiyle, damar renkli doppler ultrason analizi yaparak geri kaçağın şiddeti, seviyeleri, ve bacak toplardamarlarının eni, boyu, çapı ve kan akımı yönü ölçümü çok önemlidir ve tedavinin ilk basamağıdır. Ultrasona ek olarak ‘’Saygın Klinikte’’ İnfarared ışık taramasıyla da deri altı varislerin haritalaması yapılmaktadır. Böylece örümcek damarları oluşturan ‘’Sürekli kılcal damar yumurtlayan’’ kaçak noktaları köpük sikleroterapi, diyodlazer, Nd-yag 1064 Nm Radyo frekans (Surgitron) gibi kombine yöntemlerle tedavi uygulamaları ‘’Saygın Klinikte’’ yapılmaktadır.KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

+90 541 577 70 70


7/24 ACİL DURUM NUMARASI

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.
Turuncu GrafikTuruncu Grafik