Saygın Klinik

PROFESYONEL TAKIM

Cerrahi müdahalelerimiz; kalp ameliyatları, damar cerrahisi ve robotik lazer varis sayıları olarak yıllık 1000 hastaya yakındır.

‘’Biz Kimiz‘’

Saygın Klinik, 1990 yılında Kalp ve Damar Cerrahı Mustafa Göğün Saygın tarafından kurulmuştur. Teksas Kalp Enstitüsü’nde (Houston U.S.A) ihtisasını tamamlayan Dr. Mustafa Saygın, 25 yıllık deneyimleriyle Saygın Klinik’te hastalarımızın hizmetinde. Saygın Klinik, sektörde 25 yıldır hizmet veren, gerek Kalp ve Damar Cerrahisinde uyguladıkları tedavi yöntemleriyle insanların hayatlarına ve ifadelerine dokunan bir kliniktir. Uzman cerrah kadrosuyla yaklaşık 25 yıldır ülkemizin çeşitli illerinde hizmet vermeye devam eden bu klinik, Bursa’da geçen 6 yıllık klinik geçmişine son vererek, 2013 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde hastalarına kapılarını açmış bulunmaktadır.

1992’den beri 27 yıllık tecrübesiyle geçmişinde yaklaşık 15 bin hasta ameliyatı, 35 bini geçkin poliklinik sayısı ile 2006 / 2013 yılları arasında Bursa’da, özel klinik olarak en çok tedavi uygulayan merkez olmuştur. 2019 Yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da çalışmaya başlayan Saygın Klinik çok kısa sürede hızlı bir biçimde büyümeye başlamıştır. Saat ve tarih gözetmeksizin hasta ağırlayan kliniğimiz, 2021 yılında İstanbul’da Kalp ve Damar Cerrahisi olarak en çok hasta ağırlamayı hedefleyen kliniklerden biri olma yolunda ilerlemektedir.

Saygın Klinik ülkemizde en zor ameliyatlar listesine giren Çocuk Kalp Ameliyatlarında da üstün başarılara imza atmış bulunmaktadır. Kalp hastalıkları, damar hastalıkları, varis cerrahisi, kardiyoloji, genel cerrahi, çocuk kalp damar, estetik ünitesiyle sağlık sektöründe yerini alan Saygın Klinik hastalarına hizmet sunmaktan mutluluk duyar. Bu hizmetlerin yanı sıra, el terlemesi, ameliyatsız varis tedavisi, ameliyatsız damar tedavileri, yara bakım üniteleri, damar check up programı, bacak şişmesi, lenfödemi, tekno damar ünitesi, estetik tıp, kılcal varis tedavileri ve tıbbi ürünleriyle Saygın Klinik İstanbul Şişli’de hizmetinizde.

Opr. Dr. Mustafa Göğün Saygın

Kalp Damar Cerrahisi
Cardiovascular Surgery

Opr. Dr. Mustafa Göğün Saygın, 1972 Merzifon doğumludur. Ortaokulu Karşıyaka Ortaokulu’nda, liseyi İzmir Atatürk Lisesi (1986 -1989)’inde derece ile bitirdi. Kendisi yetişme tarzı olarak İzmir raiyasında bir şair olarak, gençlik yıllarını İzmir çocuğu olarak tamamladı. ÖSYM sınavı ile Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni (1989 – 1997) (En iyi %0,1 Derece ile) kazandı.  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetinden sonra; TUS sınavını kazanarak, İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesinde Genel Cerrahi Asistanlığında 8 ay çalıştı ve daha sonra tekrar TUS sınavını kazanarak (Nisan 1998) Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisinde Asistanlık hakkı kazandı ve kurucu asistan olarak 1998 – 2001 yılları arasında görev yaptı. 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri USMLE (United States Medical Licensing Examination) ihtisas sınavlarını kazandı ve Amerika Birleşik Devletleri Tıp Doktoru Lisansını alarak (ECFMG Diploması), 2001 yılında Klinik Cerrah (Clinical Fellow) olarak Houston’da Teksas Kalp Enstitüsü’nde 1 yıl, aort ve damar cerrahisi üzerine yüksek ihtisas yaptı. Türkiye’ye dönüşünde, 2002-2003 yıllarında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi alanında görev yaptı. Ardından 4 yıl Van, Malatya ve Bursa’da Devlet hastanelerinde çalıştı ve binlerce başarılı kalp ve damar ameliyatına imza attı. (2003 – 2007) Bursa’da Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesinde Tam zamanlı Kadrolu Kalp ve Damar Cerrahı olarak 6 yıl (2007-2013) görev yaptı ve bu sürede yaklaşık 5000 Cerrahi işlemi gerçekleştirdi. Daha sonra İstanbul Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğine kurucu Operatör Doktor olarak atandı. (2013 – 2016) Bir süre ise kariyerine çeşitli özel hastanelerde Danışman Doktor olarak devam etti. (2016-2019) Otuz yıllık kariyer hayatı boyunca 2021 yılına kadar, çalıştığı çeşitli kliniklerde 17.000 üzerinde hastasında Kalp, Damar ve Varis operasyonu gerçekleştiren Operatör Doktor Mustafa Göğün Saygın, 20 yıldır aktif tam zamanlı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Asistan

Tülay TEPE

Deneyimiyle kliniğimizin çağrı merkezinde hastalarımıza destek olmak için hizmet vermektedir.