Saygın KlinikVaris Tedavi Ünitesi

Bilirsiniz bir elmanın birden fazla çeşidi vardır. Varislerde aynı elma gibidir ve yaklaşık 15 çeşide ayrılabilirler. Biz bu varisleri ameliyatsız ses dalgalarıyla, kesme biçme olmadan tutkal tedavileriyle hastalarımızı aynı gün sosyal hayatına döndürecek teknolojik – robotik tekniklerle tedaviler sunuyoruz.


Devamı için

Kalp Cerrahisi

Günümüzde kalp cerrahisi ve kalp ameliyatları çok ciddi teknolojik evrim geçirmiştir. İşlemler artık çalışan kalpte ve küçük kesilerle ve minimal invazif yöntemlerle yapılabilmektedir. Hastalarımız kalp ameliyatlarından sonra genellikle bir gün yoğun bakımda kalır ve ardından serviste yürümeye başlarlar.


Devamı için

Damar Laboratuvarı

IACVL sertifikasyonu için gereken belli başlı kriterlerimiz vardır.Bir damar laboratuvarının alt yapısında bacak yürüme efor testi ,bacak atardamar kayıt sistemi,üç boyutlu renkli doppler ultrasonografi cihazı ,damar pletisemografi ,IVUS VE bunun gibi bir çok teknolojik cihazın bulunduğu saygın klinik işlemleri bu lavabatuar sayesinde çok daha hedefe odaklı bir teknikle tedavi edebilmektedir.


Devamı için


Vasküler Damar Renkli Doppler

Özellikle atardamar ve toplardamar hastalıklarının , hangi karakterde ne kadar süredir, nasıl bir ciddiyette ve ne şiddetle bulunduğunu gösteren, sadece ilgili bölgelere bir jel sürülerek yapılan ve damarla ilgili en yoğun ayrıntılı bilgiyi sağlayan 2020 teknolojisidir. 2020 Teknolojisi Saygın klinik bünyesinde mevcuttur.


Devamı için

Anjiyografi ve Karbondioksit (Gazlı) Anjiyografi

Hastalarımıza yıllardan beri boyalı anjiyo yapılarak, böbreklerin ciddi anlamda fonksiyonlarının yorulmasına yıpranmasına hatta bozulmasına sebep oluyorken, böbreğe zararlı boyalar yerine artık karbondioksit gazı damarlara verilerek bacak damar tıkanıklığı tedavilerini başarıyla yapabilmekteyiz. Şimdilik sadece bacak damarlarında kullanılmaktadır. Kalp ve beyin damarları için karbondioksit gazı kullanılamamaktadır.


Devamı için

Yara Bakımı Ünitesi

Vücudun çeşitleri yerlerinde çıkan yaralar, ameliyat sonrası yaralar, uzun yatıştan dolayı sırt yaraları ve varis yaraları, topuk yaraları ve benzeri geçmeyen yaraların özel bakımının yapıldığı, yaraya özgün ürünlerin  tedavilerinin kullanıldığı bir bakım ünitesini oluşturduk.


Devamı için


Diyet & Psikoloji danışmanlık

Konusunda en az 10 yıl tecrübeli diyetisyen ve psikologlarımız, tedavi öncesi ve sonrası dönemlerde hastalarımızın her daim yanında. Hekim & Hasta ilişkisinden ziyade bir arkadaşlık havası kaplayan kliniğimizde kilo vermek ve sorunlardan kurtulmanız artık çok daha kolay!


Devamı için

Arteriovenöz Fisfül

Böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz tedavisi alan hastalarımızın kolda veya bacakta damarlarını oluşturuyoruz. Düzenli ultrason kontrolleri ile bu fistül damarlarının çok uzun yıllar verimli çalışmasını sağlıyoruz.


Devamı için

Damar Mezoterapi

Gerek atardamar tıkanıklıklarında gerekse toplardamar yetmezliğinde, özel homeohatik ilaçlarla huzursuz bacak sendromunda ve kılcal damar tıkanıklığına innovative tedavi tekniği uygulamaktayız.


Devamı için


Bacak Damarları (Varis)

Varis, günümüzün en sık rastlanan hastalığı olması sebebiyle kliniğimizde bu konuda özellikle teknolojik, ameliyatsız 5-10 dakika süren tedavilerle hastamızın memnuniyetini ana hedefimiz belirledik.


Devamı için

Bacak Damarları (Atar damar)

Bacak atardamar tıkanıklığı özellikle ameliyatsız tekniklerle anjiyo makinası altında kesme dikme anesteziye gerek kalmadan Saygın Klinikte tedavi edilebiliyor.


Devamı için

Felç (Acil Tedavi)

Felç geçiren hastalarımız derhal çağrı merkezimize ulaşabildikleri takdirde felç olayından itibaren ilk 3-6 saatte koldan veya kasıktan lokal anesteziyle damarların içine girerek robotik teknolojiyle pıhtı parçalayıcı ve pıhtı emici cihazlarla damarların içine ulaşabiliyoruz. Felce sebep olan tıkalı damarı açarak kalıcı bir felç oluşmasını engelliyoruz.


Devamı için


Bacak Şişmesi – Lenfödemi Tedavisi

Bacakta yıllar boyunca tekrarlayan mantar enfeksiyonları ya da lenfanjit hastalığı sebebiyle lenf damarları tıkandığında bu bölgelere lenf nodu transplantasyonu yaparak yepyeni innovatif bir mikro cerrahi çözümler sunuyoruz.


Devamı için

Derin Damar Pıhtı Tedavisi

Bacak toplardamarlarında pıhtı tutması ve bu pıhtının akciğere atması neredeyse en sık hayat kaybı sebeplerinden birisidir. Bacak toplardamar pıhtılarının ameliyatsız kesme dikme ve anestezi gerektirmeden anjiyo makinası altında ağrısız sancısız eritmek, Saygın Klinik teknoloji merkezinde mümkün.


Devamı için

Damar görme infrared Cihazı

Kızılötesi ışınlar sayesinde kılcal damarları besleyen, varis kaçaklarını aynen bir örümcek ağı gibi görmek mümkün olduğundan Saygın Klinikte infrared (Işık görüntüleme Tekniği ile) varise yol açan cilt altı derin damarları görerek müdahale etmekteyiz.


Devamı için


Akciğer Pıhtısı Acil Tedavisi

Bacak toplardamarından akciğere atan pıhtılar, kalp krizinden sonra en sık hayat kaybı sebebidir. Saygın Klinikte kasık toplardamarından ağrısız, acısız, ameliyatsız teknolojilerle girilerek akciğer pıhtısının özel pıhtı eritici ilaçlarla ve cihazlarla eritilmesi yapılarak birçok hayatın kurtarılması Saygın Klinikte mümkündür.


Devamı için

Hücresel Tedavi

Hücresel teknolojileri, aynı zamanda biofizik doktoralı cerrahlar uyguladığında sadece damar tedavilerinde değil, estetik tedavilerde de kullanılarak mucizeler yaratılması Saygın Klinikte mümkün.


Devamı için

Ekstrem Damar Cerrahi

Çok çok yüksek riskli hastalarda aynı zamanda hem şeker hastalığı hem yüksek tansiyon hem kalp krizi, hem geçirilmiş felç bir arada olurken damar tıkanıklıklarına çok sık rastlanmaktadır. Bu tür hastalarımızda bölgesel anestezi altında yoğun bakım yataklarında operasyonlar ve ameliyatsız girişmler yapmak suretiyle tüm damar problemlerine tedavi uygulayabiliyoruz.


Devamı için


Huzursuz Bacak Sendromu

Çalışan genç insanlarda, gece bacak ağrıları ve yaygın kılcal damarlar, yeşil damarlarla ortaya çıkan tabloya huzursuz bacak sendromu denir. Geri kaçak yapan damarın kapakçık noktalarında , mezoterapi ile dolgu yapılmak suretiyle hastalarımızın şikayetlerini dinliyoruz, sadece saygın klinikte uygulanan 20 dakikalık ameliyatsız tekniklerle huzursuz bacak sendromuna son veriyoruz!


Devamı için

Damar Gençleştirme Tedavisi

Atardamar tıkanıklıklarında ana damarları açtıktan sonra bazen ayağa besleyen uç damarlarda akım az olmakta veya varis sebebiyle bacakta yaralar çıkmaktadır. Damar gençleştirme tedavisi bu tür rahatsızlıklarda ameliyatsız bir çözüm sunmaktadır.


Devamı için

Kadınlarda Özel Bölge varisleri

Kadın ve erkek hastalarda ortak karakterde seyreden bir varis türü vardır. Bunlar erkeklerde varikosel dediğimiz yumurtalık çevresine yerleşen varislerdir. Kadınlarda ise özel bölgeye yerleşen fakat aslında yumurtalık toplardamarlarından köken alan varislerdir. Bu tür varislerde, varikosel veya özel bölge varislerinde ameliyata gerek kalmıyor. Bu varisli damarların içine bazı tıkayıcı ilaçlar ses dalgası lazerleri ve normal lazerler ya da saç kalınlığında teller doldurarak bu varisleri kurutarak tedavi edebiliyoruz.


Devamı içinLenfödem ve Lipodem Mezoterapisi

Birçok bayanın en çok şikayet ettiği ve kendi fiziğinde beğenmediği yapı kalın bacak yapısıdır! Bacak yağ oranın tüm çabalara rağmen azalma olmaması sebebiyle bacakta çeşitli ilaçlarla bacak dokusuna özel olarak geliştirilmiş mezoterapi uygulamalarıyla Saygın Klinikte lenfödeme kesin çözümler bulunmaktadır.


Devamı için

EECP TEDAVİSİ

Kalp yetmezliğinde , FDA onayı alan ve Koroner Arter Hastalığı ve Kalp Yetmezliği tedavisinde hızla yayılarak kullanılmaya başlayan,Ameliyatsız by pass tedavisi de denilen bu işlem ,kalpte,beyinde ve diğer organlarda yeni atardamar oluşumunu sağlıyor.


Devamı için

Radyo Frekans RF Cerrahi Ünitesi

Derideki benler,kabarık nodüller,kılcal damarlar ve birçok deri kitlesinin, ameliyatsız dikiş yada kesik olmadan, Lokal anestezi ile tedavisi mümkün. Üstelik uygulamalarımız 25 yıllık cerrahi tecrübesi ve  FDA onaylı Ellmann Surgitron teknolojisi ile  yapılıyor.


Devamı için

Diyod 1000 nm Kılcal Lazer

Kadın hastalarımızın baş belası pembe kılcal damarlarda, FDA onaylı  1000 nm Diyod lazer teknolojisi ile  çok yüz güldürücü sonuçlar alıyoruz. Deri üzerinde lokal ve topikal  anestezi  ve soğutma sistemi ile  ağrısız  ve  acısız  bir uygulama ile  1 saatlik  bir  seans, kılcal pembe damarlarda  ciddi  bir  silinmeye yol  açıyor.


Devamı için

ESWT TEDAVİ ÜNİTESİ

ESWT Ünitesi;  Saygın klinikte hastalarımızın hizmetinde.  Şok dalga tedavisi, topuk dikeni, tenisçi dirseği, kas  spazmları, ve  erkeklerde  erektil disfonksiyonlarda  tıbbi bilimsel literatürde  çok olumlu  bulguları olan bir teknoloji. Hastalıklı ve olmaması gereken kemik oluşumlarını ufalayan ve hücrelerce yok  edilmesini sağlayan  modülü olduğu gibi  dokularda  yeni kılcal damar oluşumunu  sağlayan  ayarları da  mevcut.


Devamı için
KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

KALP DAMAR & VARİS MERKEZİ

+90 541 577 70 70


7/24 ACİL DURUM NUMARASI

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.
Turuncu GrafikTuruncu Grafik